Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Okulary do komputera – gdzie sprawdzić czy potrzebuję?

  Okulary do komputera – gdzie sprawdzić czy potrzebuję - foto

  Praca przy komputerze potrafi być bardzo obciążająca dla oczu. Jeżeli pracujesz przy ekranie i często odczuwasz dyskomfort, powinieneś sprawdzić, czy nie rozwinęła się u Ciebie wada wzroku. Badanie wzroku pozwoli się dowiedzieć, czy potrzebujesz okularów lub soczewek kontaktowych. Kiedy warto udać się do specjalisty i gdzie można wykonać stosowne badania? Podpowiadamy!

  Profesjonalny salon optyczny – gwarancja dobrze przeprowadzonego badania

  Na zdrowiu nie warto oszczędzać, dlatego jeśli zauważysz, że masz problemy z wyraźnym widzeniem treści obecnej na ekranie komputera, koniecznie zapisz się na badanie wzroku. Zrób to również w przypadku częstego odczuwania suchości w oczach czy też wtedy, kiedy oczy Cię bolą lub łzawią. Wzrok możesz zbadać u lekarza okulisty lub w profesjonalnym salonie optycznym, takim jak nasza placówka. W naszym salonie każde badanie wzroku jest przeprowadzane przez dyplomowanego optometrystę, posiadającego niezbędną wiedzę i kwalifikacje. Jeśli będzie to konieczne, Twoim przypadkiem zajmie się również optyk. Zapewniamy kompleksowe badanie wzroku.

  Pamiętaj, że im wcześniej zdecydujesz się na badanie wzroku, tym szybciej będziemy w stanie stwierdzić, czy potrzebujesz okularów lub soczewek kontaktowych. Jeżeli dużo pracujesz przy komputerze i większość dnia spędzasz przed ekranem, może się okazać, że niezależnie od tego, czy masz wadę wzroku, czy nie, będziesz potrzebować okularów. Współcześnie, szkła do okularów można pokryć różnego rodzaju filtrami i powłokami, niwelującymi refleksy świetlne odbijające się od ekranu. Dzięki nim praca przed ekranem staje się zdrowsza i zdecydowanie bardziej komfortowa. Decydując się na zakup szkieł z powłoką antyrefleksyjną, zapewnisz sobie lepszy kontrast widzenia oraz większą przejrzystość obrazu.

  Rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb

  Zapisując się do nas na badanie wzroku, możesz mieć pewność, że zostanie ono przeprowadzone w sposób dokładny i profesjonalny. Jeżeli okaże się, że masz wadę wzroku i potrzebujesz okularów na co dzień, pomożemy Ci w dobraniu oprawek. Jeśli natomiast okaże się, że nie masz wady, ale mimo to odczuwasz dyskomfort podczas pracy przy ekranie, możemy polecić Ci zakup okularów zerówek. Zerówki to okulary, które nie są wyposażone w szkła korekcyjne, tylko w szkła z powłoką antyrefleksyjną lub z filtrem światła niebieskiego. Decydując się na zakup zerówek, odciążysz swoje oczy podczas pracy przy komputerze, chroniąc je przed zbyt intensywną ekspozycją na niebieskie światło.

  Do pracy przy komputerze polecamy okulary. Jeśli jednak okaże się, że masz wadę wzroku i nie chcesz nosić okularów na co dzień, nasi optometryści dopasują Ci soczewki kontaktowe, które będą korygować wadę, bez konieczności noszenia okularów. Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz – okulary, soczewki lub noszenie jednych i drugich naprzemiennie – jeżeli dużo pracujesz przed ekranem, Twoje oczy mogą potrzebować dodatkowego wsparcia. Takim wsparciem mogą być np. dobrej jakości nawilżające krople do oczu, które przyniosą ulgę, kojąc i przywracając odpowiednie nawodnienie.

  Jeżeli zauważysz u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy związane z pogorszeniem widzenia czy dyskomfortem podczas pracy przy komputerze lub po jej zakończeniu – nie zwlekaj, tylko skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów i zapisz się na badanie wzroku! Przeprowadzimy szereg badań, postawimy diagnozę i zaproponujemy najlepsze w danej sytuacji rozwiązania.

  CLOSE
  CLOSE