Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  O co warto zapytać optyka podczas wizyty?

  wizyta u okulisty

  Problemy ze wzrokiem i pogorszenie jakości widzenia mogą mieć różne przyczyny, jednak zazwyczaj kończą się wraz z wizytą u optyka, który zajmie się kompleksowym badaniem wzroku oraz doborem odpowiednich soczewek. Taki specjalista pomaga także w dopasowaniu okularów, uwzględniając kształt twarzy, budowę oczu oraz oczywiście preferencje klienta. W trakcie wizyty w gabinecie optyk może zadać nam pytania dotyczące naszej wady oraz ewentualnej historii choroby. W takich sytuacjach warto wiedzieć o co zapytać specjalistę, gdyż udzielone przez niego odpowiedzi mogą okazać się dla nas cennymi informacjami.

  Jakie pytania warto zadać optykowi?

  Jedno z najbardziej oczywistych, a jednocześnie często pomijanych pytań dotyczy tego jaką moc będą miały nowe okulary. Jest to cenna informacja pozwalająca na kontrolowanie stopnia postępowania wady. Jeśli z różnych powodów w kolejnych latach będziemy korzystać z usług innych specjalistów, dowiemy się czy problem z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością lub astygmatyzmem pogłębia się i konieczne jest np. wykonanie dodatkowych badań.

  Kolejne pytanie, na które odpowie nam optyk może dotyczyć możliwości noszenia soczewek. Nawet jeśli zdecydowaliśmy się na zakup okularów, w wielu sytuacjach mogą okazać się one problematyczne. Wtedy najlepiej założyć soczewki i cieszyć się pełną swobodą ruchów oraz komfortem. Wiele osób decyduje się na zamianę w okresie zimowym, gdy parujące szkła stają się prawdziwym utrapieniem. Decyzja o założeniu soczewek nie może jednak zostać podjęta bez wcześniejszej konsultacji. Warto wiedzieć, że niektóre schorzenia oka uniemożliwiają ich noszenie. Do tej grupy zalicza się m.in. zespół suchego oka. Optyk dodatkowo powie nam jaka krzywizna soczewki jest wskazana w naszym przypadku oraz oczywiście jaka moc.

  O co jeszcze zapytać specjalistę?

  Okulary muszą być dopasowane do naszego stylu życia. Jeśli wykonywana przez nas praca opiera się na wielogodzinnym siedzeniu przed komputerem, warto zapytać optyka o możliwość założenia dodatkowych filtrów. Dzięki nim używanie okularów będzie bardziej komfortowe w różnych sytuacjach. Osoby, które spędzają dużo czasu patrząc w monitor komputera mogą zdecydować się np. na filtr antyrefleksyjny oraz zabezpieczający przed światłem niebieskim, stanowiącym zagrożenie dla zdrowia oczu. Szkła z antyrefleksem są szczególnie polecane osobom siedzącym wiele godzin za kierownicą samochodu. Obecność filtra sprawia, że odbite światło nie oślepia kierowcy, a tym samym zapewnia lepszą widoczność na drodze. Warto zaznaczyć, iż filtry mają uniwersalny charakter, a zatem mogą zostać założone na praktycznie każde okulary, niezależnie od ich przeznaczenia, rozmiaru czy kształtu.

  Optyk poinformuje nas również o tym jaki jest stan zdrowia naszych oczu, dlatego zdecydowanie warto go o to zapytać. Oprócz tego przydatne będą informacje na temat tego jak nasz wzrok może się zmienić w perspektywie czasu i jak często powinniśmy powtarzać badania. W każdym profesjonalnym salonie można liczyć na indywidualne podejście i zorientowanie na pacjenta. Specjalistę poznamy również po tym czy zadaje nam pytania dotyczące naszego stylu życia, tego jaką pracę wykonujemy, jakie mamy codzienne zwyczaje i zainteresowania. Wiedza na te tematy pozwala lepiej dopasować okulary lub soczewki. Można także spodziewać się pytania dotyczącego obecności ewentualnych genetycznych wad wzroku w rodzinie.

  CLOSE
  CLOSE