Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Na czym polega podstawowe badanie wzroku?

  Na czym polega podstawowe badanie wzroku?

  Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka, umożliwiającym doświadczanie świata w pełni kolorów i detali. Dbając o zdrowie oczu, dbamy jednocześnie o jakość naszego życia i możliwość cieszenia się nim bez ograniczeń. Podstawowe badanie wzroku to nie tylko sposób na wykrycie ewentualnych wad, ale także na monitorowanie zdrowia naszych oczu. Jednak na czym ono tak właściwie polega?

  Badanie wzroku pod okiem specjalisty

  Najważniejszym elementem badania wzroku jest dokładna diagnoza. W naszym salonie korzystamy z nowoczesnego sprzętu optycznego, który pozwala precyzyjne sprawdzić stanu Twojego wzroku. Badanie rozpoczyna się od wstępnego sprawdzenia za pomocą autorefraktometru, a następnie z użyciem foroptera i rzutnika optotypów. Doprecyzowanie wyników odbywa się zwykle z wykorzystaniem próbnych szkieł korekcyjnych.

  Podczas badania wzroku sprawdzamy ewentualną konieczność korekcji widzenia w dali i bliży, wykluczamy astygmatyzm oraz przeprowadzamy szereg testów mających na celu wykrycie ewentualnych zaburzeń widzenia obuocznego. Dzięki temu mamy pewność, że nasze diagnozy są dokładne, a dobrane przez nas rozwiązania – skuteczne.

  Podstawowe badania wzroku obejmują różne techniki i narzędzia służące trafnej ocenie jakości naszego widzenia oraz wykryciu ewentualnych wad wzroku. Są to przede wszystkim:

  • Autorefraktometria – metoda umożliwiająca wstępne określenie wady refrakcyjnej oka, takiej jak krótkowzroczność czy nadwzroczność, za pomocą urządzenia zwanego autorefraktometrem.

  • Badanie z użyciem foroptera – pozwala na dokładniejsze określenie potrzebnej korekcji, polegające na doborze odpowiednich soczewek w celu uzyskania optymalnej ostrości widzenia.

  • Badanie rzutnikiem optotypów – badanie z wykorzystaniem narzędzia używanego do prezentacji pacjentowi różnych symboli (często liter) w celu sprawdzenia ostrości wzroku.

  • Kolejne badanie, dotyczące astygmatyzmu polega na określeniu, czy światło przechodzące przez oko jest refraktowane w równy sposób we wszystkich kierunkach. Jeśli nie, może to wskazywać na astygmatyzm, który wymaga specyficznej korekcji.

  • Ostatnim z omawianych testów jest badanie widzenia obuocznego, które ocenia zdolność oczu do pracy razem oraz wykrywa ewentualne problemy ze zbieżnością czy rozbieżnością oczu.

  Wzrok to nieoceniony skarb

  Choć wielu z nas może brać sprawność naszego wzroku za pewnik, warto pamiętać, że nawet drobne trudności w widzeniu mogą wskazywać na potrzebę skonsultowania się ze specjalistą. Dlatego w naszym Salonie optycznym O.C. Oftal-Koralewscy w Poznaniu zachęcamy do regularnych wizyt i konsultacji. Współpracują z nami wykwalifikowani specjaliści, absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy zadbają o to, aby Twoje oczy były w najlepszych rękach. Pracują u nas optycy i optometryści, którzy zatroszczą się o Twoje zdrowie.

  Jak umówić się na badanie?

  Nasze badanie wzroku jest dostępne dla osób od 16. roku życia, od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia salonu. Samo badanie trwa średnio od 20 do 30 minut, jednak w razie potrzeby wykonania dokładniejszej diagnozy czas ten może ulec wydłużeniu. Jeżeli zdecydujesz się na zakup okularów w naszym salonie, badanie wzroku jest całkowicie bezpłatne.

  Dbając o regularne badania wzroku, troszczysz się nie tylko o komfort swojego widzenia, ale przede wszystkim o zdrowie oczu. Często to właśnie regularne kontrole i wczesne wykrywanie potencjalnych problemów zapobiegają poważniejszym schorzeniom w przyszłości. Zapewniamy profesjonalne podejście do każdego pacjenta i indywidualnie dopasowane rozwiązania.

  CLOSE
  CLOSE