Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Jakie okulary korekcyjne do biegania?

  okulary do biegania

  Bieganie to jedna z tych dyscyplin, która korzystnie wpływa na całe ciało, Biegając angażujemy do pracy całe ciało. Mając wadę wzroku, która wymaga szkieł korekcyjnych, nie trzeba rezygnować z tej formy aktywności fizycznej. Wystarczy zakupić dobrej klasy okulary sportowe. Jak je wybrać?

  Rodzaje okularów sportowych do biegania

  Wyróżnia się dwa typy szkieł korekcyjnych do biegania. Pierwsze z nich z tzw. wkładką optyczną umocowaną wewnątrz okularów oraz drugi, w których soczewki są montowane w oprawę. W wariancie pierwszym zewnętrzne szkła można wymieniać w zależności od warunków pogodowych na różne rodzaje szkieł np. przeciwsłoneczne, rozjaśniające, lub bezbarwne okulary do biegania nocnego.  Warto zwrócić uwagę na to by zarówno oprawki, jak i soczewki pochodziły od renomowanych producentów rozwiązań optycznych dla sportowców. Gdyż komfort użytkowania zależy od precyzyjnego ich wykonania. Wszystkie produkty pochodzą od renomowanych producentów specjalizujących się w tej dziedzinie. Warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki wykonany jest każdy detal okularów.

  Dla kogo są dobre okulary do biegania z soczewką korekcyjną?

  Okulary korekcyjne sportowe i oprawki sportowe korekcyjne to szkła idealne do noszenia przez dzieci na lekcjach wychowania fizycznego, czy treningach. W przypadku osób dorosłych zalecane są one nie tylko biegaczom, ale także osobom trenującym sporty drużynowe, rowerzystów, tenisistów i entuzjastów squasha.

  Oprawki sportowe do okularów korekcyjnych

  Oprawki sportowe korekcyjne są tak samo wysokiej jakości jak te w tradycyjnych modelach dla ludzi aktywnych. Cechują się niską wagą, jednocześnie dużą sprężystością, wytrzymałością mechaniczną na uszkodzenia. Wybierając okulary korekcyjne sportowe należy sprawdzić ich przyleganie do twarzy na wysokości kości policzkowych, przy skroniach, by w ten sposób mieć 100% gwarancji, że nie spadną nawet podczas intensywnego użytkowania ich. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że dość łatwo można je dopasować do gustów każdego amatora sportu.

  CLOSE
  CLOSE