Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Jakie okulary do okrągłej twarzy?

  Jakie okulary do okrągłej twarzy - foto

  Okulary to nie tylko praktyczne narzędzie poprawiające jakość naszego widzenia, ale również ważny element stylizacji. Dlatego wybór odpowiednich okularów to nie lada wyzwanie. Jednym z kluczowych aspektów, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze oprawek, jest kształt twarzy. A co jeśli nasza twarz ma kształt okrągły? Sprawdź, jak dobrać do nich szkła i oprawki i dlaczego właściwa decyzja w tej kwestii jest tak ważna.

  Znaczenie kształtu twarzy przy wyborze okularów

  Kształt twarzy ma duże znaczenie dla doboru odpowiednich okularów. Dlaczego? Otóż okulary są jednym z pierwszych elementów, które zwracają na siebie uwagę, gdy ktoś tylko na nas spojrzy. Mogą one podkreślać nasze atuty, ale też eksponować ewentualne mankamenty. Wybierając okulary, które harmonizują z kształtem naszej twarzy, tworzymy spójny, atrakcyjny wygląd. Co więcej, szkła i oprawki można wykorzystać do istotnej zmiany prezencji naszej twarzy.

  Zasady doboru okularów do okrągłej twarzy

  Kiedy mówimy o okrągłej twarzy, mamy na myśli taką o pełnych policzkach z delikatnie zaokrąglonymi liniami. W przypadku takiego kształtu twarzy zaleca się wybór oprawek, które wyraźniej zarysują kontury twarzy i zrównoważą jej kształt.

  Okrągłe twarze zwykle wyglądają najlepiej w okularach o wyraźnych, prostych liniach i kątach. Kwadratowe lub prostokątne szkła mogą dodawać okrągłej twarzy struktury, balansując pełniejsze policzki. Oczywiście, ważne jest, aby nie przesadzić – zbyt duże i masywne oprawki mogą zadziałać przeciwnie, przytłaczając twarz.

  Dobór koloru oprawek do okrągłej twarzy

  Dobór koloru oprawek bywa równie istotny, jak wybór ich kształtu. Tutaj warto brać pod uwagę nie tylko kształt twarzy, ale również jej kolorystykę – czyli barwę skóry, włosów i oczu. W przypadku okrągłych twarzy dobre efekty daje wybór kontrastujących kolorów. Na przykład, jeśli masz jasną karnację i włosy, wybierz raczej ciemne oprawki.

  Indywidualny wybór okularów

  W artykule piszemy o okrągłych twarzach, stosując tutaj pewne uogólnienie. Ostatecznie bowiem każda twarz jest nieco inna. Co więcej, każdy ma odmienny gust estetyczny i oczekiwania. Dlatego trudno o całkowicie uniwersalne porady, które będą odpowiednie w każdej sytuacji. Wybór okularów jest w dużej mierze kwestią indywidualną i zawsze należy go traktować właśnie w ten sposób. W dalszej części artykułu piszemy, jak przejść przez proces wyboru okularów dla okrągłej twarzy, aby być zadowolonym z efektów.

  Konsultacja ze specjalistą – optykiem i optometrystą

  Dobór okularów to proces, który najlepiej przeprowadzić pod okiem specjalisty. Optyk pomoże nam nie tylko dobrać odpowiednie soczewki, ale również doradzi w kwestii wyboru oprawek. Dobry optyk weźmie pod uwagę nie tylko kształt twarzy, ale również takie czynniki, jak kształt nosa, wysokość czoła, czy kształt brwi.

  Ponadto, warto skonsultować się z optometrystą. Optometria to dziedzina, która zajmuje się nie tylko korekcją wad wzroku, ale również ogólnym zdrowiem oka. Optometrysta może pomóc nam dowiedzieć się więcej o naszym wzroku i doradzić, jakie rozwiązania będą dla nas najlepsze pod kątem dobrego widzenia.

  Pamiętajmy, że wybór odpowiednich okularów to inwestycja nie tylko w nasz wygląd, ale przede wszystkim w zdrowie oczu. Wybierajmy więc okulary świadomie, zwracając uwagę na kształt twarzy, ale przede wszystkim troszcząc się o dobre widzenie i bezpieczeństwo wzroku. Niewątpliwie pomocne będą w tym konsultacje z odpowiednimi specjalistami zajmującymi się doborem okularów.

  CLOSE
  CLOSE