Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Jaki rodzaj soczewek kontaktowych wybrać?

  zakładanie soczewki kontaktowej

  Pierwsze soczewki, nakładane bezpośrednio na gałkę oczną pojawiły się pod koniec dziewiętnastego wieku. Ze względu na wygodę użytkowania, stały się popularne na całym świecie. Po założeniu są niewidoczne w porównaniu do okularów korekcyjnych. Okulary ograniczają wykonywanie wielu czynności, a oprawki mogą szybko się znudzić. Dlatego soczewki to idealne rozwiązanie.

   

  Zalety użytkowania soczewek kontaktowych

  Soczewki kontaktowe dają znacznie więcej możliwości niż tradycyjne okulary. W dobrze dobranych soczewkach można grać w piłkę, trenować gimnastykę, a nawet pływać. Podstawowy problem, znany wszystkim posiadaczom okularów to parowanie szkieł. Soczewki kontaktowe przylegają bezpośrednio do oka, dlatego nie reagują na zmianę temperatury.

  Oferujemy nowoczesne soczewki renomowanych marek, takich jak na przykład Bausch & Lomb, Johnson & Johnson, Alcon i Cooper Vision. Charakteryzują się bezpieczeństwem na wysokim poziomie, komfortem noszenia oraz przepuszczalnością tlenu. Dzięki temu są praktycznie niewyczuwalne, a rogówka może swobodnie oddychać. Ponadto nasi doświadczeni optycy pomagają dobrać odpowiedni model soczewek oraz niezbędne płyny pielęgnacyjne. To świetna alternatywa dla osób, które nie mogą lub nie chcą nosić okularów.

  Rodzaje soczewek kontaktowych – na co zwracać uwagę?

  Można wyróżnić soczewki jednodniowe oraz wielokrotnego użytku. Opcja jednodniowa nie wymaga czyszczenia. Soczewki, których używa się przez dłuższy okres czasu, wymagają oczywiście odpowiedniej pielęgnacji. Muszą być czyste i odpowiednio nawilżone przy pomocy płynu. Idealnie nadają się dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia.

  Niewielkie pudełeczko z płynem i soczewkami można zabrać ze sobą wszędzie. Na opakowaniu z soczewkami znajduje się data ważności, której należy bezwzględnie przestrzegać. Na pudełeczku jest oznaczona również wielkość pomiędzy 14 a 14,5 oraz krzywizna w zakresie od 8,4 do 8,9. Należy wybrać rozmiar zgodny z zaleceniami optometrysty.

  Wyróżniamy także soczewki bezbarwne oraz koloryzujące. Szkiełka, które zmieniają wizualnie kolor tęczówki są często używane na przykład przez osoby z heterochromią, które mają naturalnie dwa różne kolory oczu. Zakładają je również osoby nieposiadające żadnych wad wzroku, aby zmienić coś w swoim wyglądzie.

   

  CLOSE
  CLOSE