Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?

  okulary przeciwsłoneczne

  Promieniowanie UV (ultrafioletowe) występuje w różnych natężeniach. Zależy m.in. od pory dnia i szerokości geograficznej. Jest ono niewidzialne, ale codziennie wpływa negatywnie na oczy oraz skórę, niekiedy prowadząc do poważnych komplikacji zdrowotnych. Obecnie dermatolodzy zalecają nakładanie filtrów ochronnych również w pochmurne dni oraz w miesiącach jesiennych i zimowych. Warto zadbać też o odpowiednią ochronę oczu, co pomoże długo cieszyć się dobrym wzrokiem.

  Czym charakteryzują się wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne?

  Okulary przeciwsłoneczne stały się modnym uzupełnieniem stroju. Występują w rozmaitych kolorach i formach, pozwalających na dopasowanie ich do kształtu twarzy i indywidualnego stylu. Zaletą tej mody jest fakt, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup, lecz niestety niektórzy nadal postrzegają je jedynie jako element biżuteryjny, czyli dodatek, którego jedyną funkcją jest atrakcyjny wygląd.

  Bezpieczne dla zdrowia oczu oraz w pełni funkcjonalne okulary mają następujące cechy:

  • wybrane zostały w salonie optycznym, co daje gwarancję, że mają odpowiedni filtr UV oraz są dopasowane do twarzy pod względem ewentualnych asymetrii, a także do rozstawu oczu. Salony optyczne oferują szeroką gamę oprawek od uznanych producentów oraz światowych projektantów, więc każdy znajdzie idealny kształt dla siebie,
  • mają duże soczewki oraz są wygodne. Od rozmiaru soczewek zależy codzienny komfort użytkowania okularów, czyli to, jak dobrze będą blokować promienie słoneczne, aby nie dostawały się one do oczu od góry lub z boku. Dobrze dobrane oprawki nie uciskają za uszami, są lekkie i trzymają się twarzy,
  • są dostosowane do oczekiwań i trybu życia Klienta. Dobry optyk doradzi, jakie okulary przeciwsłoneczne sprawdzą się najlepiej w konkretnym przypadku. Soczewki mogą posiadać polaryzację, która jest powłoką minimalizującą odblaski, co docenią zwłaszcza kierowcy. Istnieje też możliwość zabarwienia ich na kilka podstawowych kolorów, dzięki którym np. zwiększy się kontrast widzenia albo poprawi widoczność w pochmurne dni.

  Ochrona przeciwsłoneczna dla osób noszących okulary korekcyjne

  Osoby z wadami wzroku mogą zdecydować się na okulary przeciwsłoneczne korekcyjne. Po doborze odpowiednich oprawek, optyk dopasuje soczewki do konkretnej wady i je zabarwi. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba wybierać między wyraźnym widzeniem, a ochroną przeciwsłoneczną. W takich okularach można np. komfortowo prowadzić samochód albo czytać książkę na plaży. Kolejną opcją jest możliwość zastosowania specjalnych soczewek w postaci nakładek, które w razie potrzeby przyczepia się do zwykłych okularów korekcyjnych. Muszą one być oczywiście dopasowane kształtem do oprawy. Ciekawym rozwiązaniem dla osób wrażliwych na światło, są soczewki fotochromowe, które zmieniają intensywność zabarwienia w zależności od natężenia światła, które do nich dociera. Dzięki tej właściwości, dobrze chronią przed słońcem, a w pomieszczeniach rozjaśniają się, umożliwiając wyraźne widzenie w ciemniejszym otoczeniu.

  CLOSE
  CLOSE