Jak dobrać oprawkę do twarzy?

okulary

Na co dzień wykorzystujemy różne dodatki, aby podkreślić nasz styl ubierania się i charakter. Jednym z takich elementów uwypuklający nasze walory mogą być oprawki okularów. Nosimy je ze względów zdrowotnych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je jako modny akcent. Szczególnie że producenci proponują dziś duży wybór kształtów, rozmiarów i kolorów oprawek, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednym ze sposobów na korekcję wzroku jest noszenie okularów. Mogą one w sposób naturalny podkreślić naszą urodę, rysy twarzy oraz styl ubierania się. Wybierając się do salonu optycznego, możemy liczyć nie tylko na profesjonalne badanie wzroku, ale również poradę na temat tego, jakie oprawki dobrać do naszych nowych okularów. Dzięki temu uwydatnimy to co chcemy pokazać i schowamy niedoskonałości. Na co należy zwrócić uwagę, dobierając oprawki do naszej twarzy?

Kształt twarzy jest najważniejszy

Przy wyborze okularów najważniejsze jest to, jaki kształt ma nasza buzia. Źle dobrane oprawki mogą podkreślić zbyt szerokie czoło, ostre rysy lub poszerzyć. Dlatego w pierwszej kolejności należy stanąć przed lustrem i ocenić, jaki kształt nasza buzia przypomina najbardziej. Istnieje pięć najpopularniejszych, które wymagają dobrania oprawek, dzięki którym utrzymamy równowagę w proporcjach i liniach. Twarz okrągła to miękkie rysy, które należy zrównoważyć prostokątnymi i kwadratowymi oprawkami, czyli warto sięgnąć po klasyczne modele. Poszaleć można za to z ich grubością. Mając owalną buzię mamy najwięcej szczęścia, gdyż możemy wybrać dowolną oprawę. Dla równowagi dobrze pamiętać, aby była tak szeroka jak najszersze miejsce na naszej twarzy. Trójkątny kształt wymaga zrównoważenia ostrych rysów, więc warto sięgnąć po okrągłe oprawki, z cienkiej żyłki, cieniowane lub bez górnej ramki. Przy kwadratowej twarzy powinno nam zależeć na wysmukleniu rysów, czyli znów z pomocą przyjdą okrągłe lub owalne oprawki. Ciekawie będą wyglądać pilotki i geometryczne kształty. Za to przy podłużnej należy wyrównać proporcje i długość, dlatego warto zainwestować w owalne modele, kocie oczy, prostokątne, za to lepiej unikać małych i cienkich oprawek. Trzeba pamiętać, że kształt to nie wszystko. To jednak pierwszy etap, który znacznie zawęzi nasz wybór.

Kolor, grubość i materiał

Istotnym czynnikiem poza samym kształtem oprawek jest również to, z jakiego materiału zostały one wykonane i jakiej są grubości. Popularne są metalowe oprawki, które zyskały miano trwałych i wytrzymałych, ale osobom, którym przeszkadza ich ciężar na nosie, polecane są oprawki z tworzyw sztucznych. Cienkie oprawki nadadzą lekkości i delikatności rysom, grubsze mogą dodać charakteru i podkreślić wybierane przez nas stylizacje. Duże znaczenie ma również kolor. Tutaj w grę wchodzą zarówno nasze własne upodobania, jak i kolor naszych oczu, ich oprawa, oraz kolor włosów. Blondynki o jasnej cerze i jasnych oczach mogą podkreślić eteryczną urodę cienkimi oprawkami w metalicznych odcieniach, lub skontrastować ją z neonowym lub ciemnym kolorem. Brunetki mogą wybrać oprawki w cętki lub żywe kolory. Warto przymierzyć ciepłe i zimne odcienie ulubionych barw. Oprawki okularów powinny przede wszystkim uzupełniać i podkreślać naszą urodę, a nie z nią kontrastować. Najważniejsze jest to, abyśmy dobrze się czuli w wybranym modelu okularów.

CLOSE
CLOSE