Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

  Jak dobrać okulary do kształtu twarzy - foto

  Dobór odpowiednich okularów może być wyzwaniem, jednak jest to kluczowe dla uzyskania komfortu noszenia oraz atrakcyjnego wyglądu. Oprócz uwzględnienia swojej wady wzroku, warto również zwrócić uwagę na kształt twarzy. Dobrze dobrane oprawki mogą podkreślić atuty jej wyglądu, a nawet zmienić proporcje twarzy. W artykule przedstawimy zasady dopasowywania okularów do kształtu twarzy oraz wskażemy, dlaczego pomoc optometrysty lub optyka jest przy tym procesie niezbędna.

  Zasady dopasowywania okularów do kształtu twarzy

  Aby odpowiednio dobrać okulary, warto zacząć od określenia swojego typu twarzy. Wyróżniamy kilka podstawowych kształtów twarzy, do których dobiera się oprawki według określonych zasad:

  • Twarz owalna – to najbardziej uniwersalny kształt, który pasuje do większości oprawek. Osoby o owalnej twarzy mają szerokie pole wyboru w zakresie doboru okularów, ale szczególnie korzystne będą modele o delikatnych kształtach, w tym oprawki prostokątne i owalne.

  • Twarz okrągła – charakteryzuje się równomiernymi proporcjami i zaokrąglonymi liniami. W przypadku tego typu twarzy warto postawić na okulary o prostokątnych, kwadratowych, czy też innych standardowych kształtach geometrycznych, które optycznie wysmuklą twarz i dodadzą jej konturów.

  • Twarz kwadratowa – osoby o kwadratowej twarzy mają szerokie czoło, mocno zarysowaną linię żuchwy oraz szeroki podbródek. Aby złagodzić te proporcje, warto wybrać okulary o zaokrąglonych kształtach. Poleca się modele okrągłe, owalne i łezkowate.

  • Twarz trójkątna – cechuje się węższym czołem i szeroką linią żuchwy. W przypadku tego typu twarzy najlepiej sprawdzą się okulary o oprawkach o szerszej górnej części, które równoważą proporcje twarzy, takie jak modele typu „cat-eye” czy awiatory.

  Okulary dopasowane przez specjalistę

  Wybierając okulary, warto skorzystać z fachowej pomocy. Optyk czy optometrysta może pomóc poprzez zmierzenie twarzy i jej proporcji. To ważne, ponieważ wymienione powyżej typy twarzy to jedynie pewne uogólnienie. Tak naprawdę rzadko można kogoś jednoznacznie skategoryzować. Przeważnie twarz posiada cechy dwóch lub większej liczby kategorii. Tym samym wybór oprawek to kwestia nieco bardziej skomplikowana, wymagająca zagłębienia się w detale. Niewątpliwie pomoc fachowca jest przydatna także ze względu na jego ogromne doświadczenie w doborze okularów – również pod kątem estetycznym.

  Ponadto trzeba pamiętać, że dobieranie okularów nie może ograniczać się do kwestii estetyki. Ważne jest też dostosowanie oprawek do rozstawu źrenic i przede wszystkim – wybór odpowiednich szkieł korekcyjnych. Optyk we współpracy z optometrystą kompleksowo obsługują Klientów w zakresie doboru okularów, pomagając im przy wyborze estetycznych, wygodnych i funkcjonalnych okularów.

  Wybierz odpowiednie okulary

  Dobór okularów pod kątem dostosowania ich do kształtu twarzy jest istotny zarówno z punktu widzenia wyglądu, jak i komfortu noszenia. Warto poznać zasady dopasowywania okularów do różnych typów twarzy, aby wybrać oprawki, które podkreślą atuty naszego wyglądu i poprawią proporcje twarzy. Nie zapominajmy również o konsultacji z optometrystą lub optykiem, którzy pomogą nam dobrać odpowiednie oprawki oraz soczewki, zapewniające najlepszą jakość widzenia oraz maksymalny komfort noszenia. W ten sposób możemy cieszyć się dobrze dobranymi okularami, które będą zarówno praktyczne, jak i atrakcyjne wizualnie. Sprawdź nasza ofertę i odwiedź salon w celu uzyskania fachowego wsparcia ze strony wykwalifikowanego optyka i optometrysty.

  CLOSE
  CLOSE