Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Dlaczego warto kupić okulary z antyrefleksem?

  okulary z antyrefleksem

  Rynek optyczny oferuje obecnie bardzo dużo opcji i rozwiązań. Warto przy tym zaznaczyć, że nie chodzi tylko o wybór oprawek do okularów, ale również całą gamę soczewek okularowych. Warto więc dowiedzieć się co może być nam oferowane i na co warto się zdecydować. W końcu pamiętać musimy o tym, że o swoje oczy warto dbać jak najlepiej, a czasem nawet drobne szczegóły mogą mieć wpływ na jakość naszego widzenia. Dziś chcemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto zdecydować się na okulary z tak zwanym antyrefleksem!

  Czym jest antyrefleks w okularach? 

  Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest tytułowy antyrefleks w okularach. Otóż jest to rodzaj powłoki znajdującej się na szkłach okularowych, który ogranicza różnego rodzaju niezbyt pożądane zjawiska optyczne, np. odblaski świetlne. Wynika to z faktu, że powłoka ta przepuszcza przez powierzchnię soczewki okularowej więcej światła, niż odbija. Dzięki czemu korzystanie z okularów staje się bardziej komfortowe dla naszych oczu. Nie sposób pominąć także aspekt tego, że powłoka antyrefleksyjna daje dodatkową ochronę soczewki przed zarysowaniem.

  Co ciekawe powłoka antyrefleksyjna może posiadać zabarwienie widoczne dla ludzkiego oka. Przyglądając się szkłom z taką powłoką pod pewnymi kątami, możemy dostrzec delikatną poświatę o zielonym zabarwieniu.

  Czy warto zainwestować w antyrefleks?

  Wybór szkieł z powłoką antyrefleksyjną to obecnie rozwiązanie właściwie obowiązkowe. Taka dodatkowa warstwa na szkłach sprawdza się bowiem niemal w każdej sytuacji. Pracując przy sztucznym oświetleniu, przy komputerze okulary z antyrefleksem zdecydowanie pozytywnie wpłyną na nasz komfort – nasze oczy będą mniej zmęczone, chociażby dzięki eliminacji odbłysków świetlnych.

  Rozwiązanie takie jak okulary z antyrefleksem są również wskazane dla kierowców. Pamiętajmy, że to właśnie antyrefleks zapewnia idealną wręcz przejrzystość, poprawiając komfort i bezpieczeństwo jazdy. Szczególnie istotne jest to podczas podróżowania samochodem po zmroku albo w złych warunkach pogodowych.

  Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze estetyka samych okularów. Mówi się, że powłoka antyrefleksyjna uszlachetnia soczewki, ponieważ lepiej widać w nich nasze oczy.

  Zatem jeśli szukasz nowych okularów i w głowie pojawia się myśl: dobry optyk poznań, zaufaj specjalistom z doświadczeniem i odwiedź Optical Center Oftal-Koralewscy w Poznaniu!

  CLOSE
  CLOSE