Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Czym są szkła progresywne?

  szkła progresywne

  Szkła progresywne zrewolucjonizowały technologię szkieł okularowych dostępnych na rynku. Ich podstawowym zadaniem jest umożliwienie widzenia w pełnej ostrości bez względu na odległość od przedmiotu. Z wiekiem wzrok może zacząć się pogarszać. Aby uniknąć ciągłego zmieniania okularów w zależności od wykonywanej czynności, warto zapytać swojego optometrystę o szkła progresywne.

  Zasada działania

  Aby umożliwić widzenie z bliska i daleka, okulary progresywne wymagają specjalnego układu soczewek. W uproszczeniu można powiedzieć, że są podzielone na trzy strefy – górną, dolną i pośrednią. Pierwsza z nich odpowiada za widzenie na wprost, czyli wszystko to, co położone 
  jest w oddali. Strefa dolna skupia się na widzeniu z bliska, jest więc pomocna przy czytaniu książek i codziennych czynnościach. Strefa pośrednia skupia się na wszystkim tym, co pomiędzy, spajając górną z dolną. Sprawdza się chociażby przy korzystaniu z komputera czy oglądaniu 
  telewizji.

  Okulary progresywne są najbardziej skomplikowanymi pod względem optycznym. Ich złożona struktura sprawdza się jednak przy podstawowych problemach z widzeniem, co pozwala na noszenie przez cały dzień tylko jednej pary okularów, bez konieczności zmieniania ich w zależności od okoliczności.

  Dla kogo są szkła progresywne?

  Okulary progresywne zostały stworzone z myślą o osobach, które zmagają się z problemami będącymi efektem fizjologicznych, czyli naturalnych procesów, które zachodzą wewnątrz oczu każdego człowieka, zazwyczaj po 40. roku życia. 

  Po czterdziestce wiele osób zaczyna borykać się z przypadłością nazywaną prezbiobią lub starczowzrocznością. Powoduje problem z ostrym widzeniem rzeczy znajdujących się zarówno w bliskiej, jak i dalekiej odległości. Często jednak szkła progresywne oferowane są również osobom, 
  które przez wzgląd na problemy z nieprawidłowym ułożeniem soczewki, zmagają się z nieostrym widzeniem w różnych odległościach.

  W naszym salonie dostępne są różne modyfikacje szkieł progresywnych, pozwalające na jeszcze lepsze dostosowanie ich do swojego stylu życia. Wszystkie soczewki progresywne, które oferujemy posiadają wysokiej klasy wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne, które dodatkowo podnoszą komfort widzenia. Dysponujemy także progresywnymi okularami przeciwsłonecznymi, które pozwolą na cieszenie się z uroków lata, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej ostrości widzenia. Rozwiązaniem łączącym tradycyjne okulary progresywne z okularami przeciwsłonecznymi, są soczewki fotochromowe, również oferowane przez nas w wersji progresywnej. 

  CLOSE
  CLOSE