Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Czym charakteryzują się okulary do pracy przy komputerze?

  okulary do komputera

  Okulary to coś, czego używa bardzo wiele osób. Oczywiście ich rodzaj uzależniony jest od tego, jaką rolę mają one odgrywać. W końcu okulary bywają bardzo różne. Mogą być korekcyjne, do czytania, przeciwsłoneczne albo nawet bardziej specjalistyczne, skierowane do osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Mamy też okulary, które przeznaczone są szczególnie do pracy przed komputerem. Czym ten rodzaj okularów się charakteryzuje?

  Okulary do pracy przy komputerze, czyli jakie?

  Kto pracuje przy komputerze, ten dobrze wie, jak negatywnie ekran komputera może wpływać na nasze oczy. Ból głowy, zmęczenie oczu czy ich podrażnienie to tylko niektóre objawy mogące się pojawić. Wszystko to wynika z promieniowania światła, jakie emitują komputery, smartfony czy tablety. Dokładnie chodzi o tak zwane światło niebieskie, czyli to pochodzące z urządzeń, które wymieniliśmy wyżej.

  Właśnie dlatego powstały okulary z blokerem niebieskiego światła. Okazuje się, że to dokładnie to światło jest najbardziej szkodliwe dla naszych oczu. Zatem soczewki okularów przeznaczonych do praczy przed komputerem filtrują to światło i redukują jego odblaski. Dzięki temu do naszych oczu dociera naturalna, nieprzeciążająca ilość światła. Okulary do pracy przy komputerze mogą posiadać także dodatkową powłokę antyelektrostatyczną, która powoduje, że nie przyciągają one kurzu. Ważna jest również powłoka antyrefleksyjna. Hamuje ona wpływ refleksów światła odbijających się od ekranu komputera. Ta opcja przydaje się zresztą nie tylko podczas pracy przy komputerze, ale również w życiu codziennym. Szkła we wspomnianych okularach są również wykonywane tak, aby były zabezpieczone przed porysowaniem.

  Jak dobrać okulary do pracy przy komputerze?

  Dobór okularów do pracy przy komputerze, oprócz opcji, o których wspomnieliśmy wyżej, dotyczy jeszcze jednej istotnej sprawy. Jeśli nie mamy problemu ze wzrokiem, to decydujemy się jedynie na okulary z soczewkami chroniącymi nasze oczy przed długotrwałą pracą przy ekranie komputera. Wybieramy oprawki i problem rozwiązany. Jednak, gdy problemy ze wzrokiem się pojawiają, najpierw warto je zdiagnozować i dobrać odpowiednie soczewki. Obecnie nie ma już problemu z tym, aby okulary do pracy przy komputerze były również okularami korekcyjnymi. 

  CLOSE
  CLOSE