Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Zeiss BlueGuard – następna generacja soczewek filtrujących światło niebieskie

  Większa ochrona

  Soczewki ZEISS BlueGuard zapewniają pełną ochronę przed promieniowaniem UV, a teraz dodatkowo filtrują do 40%potencjalnie szkodliwego i drażniącego światła niebieskiego.

  Przyjazne dla oczu

  Szkła firmy Zeiss chroniące przed światłem niebieskim zaprojektowano z myślą o ochronie przed zmęczeniem oczu podczas korzystania z urządzeń cyfrowych w świecie, który staje się coraz bardziej cyfrowy.

  Mniej refleksów

  Soczewki firmy Zeiss gwarantują idealny wygląd, ponieważ zapewniają do 50% mniej refleksów cyfrowego światła niebieskiego w porównaniu z powłoką ZEISS DuraVision BlueProtect i innymi powłokami tego typu.

   

  Jak działają szkła filtrujące światło niebieskie?

  Część światła emitowanego przez słońce mieści się w spektrum światła niebieskiego, lecz niemal wszystkie nowoczesne urządzenia cyfrowe i żarówki LED również emitują światło niebieskie. Ludzkie oko nie jest w stanie filtrować widzialnego światła niebieskiego, zatem nadmierna ekspozycja może wywołać odczuwalne zmęczenie oczu i niewyraźne widzenie.
  Szkła filtrujące światło niebieskie mogą filtrować tę część spektrum światła niebieskiego, która może być potencjalnie szkodliwa i drażniąca.

  Soczewki ZEISS BlueGuard: następna generacja szkieł filtrujących światło niebieskie

  W poprzednich produktach, takich jak powłoka ZEISS BlueProtect, filtrowanie światła niebieskiego uzyskiwano dzięki powłokom nakładanym na szkła z filtrem światła niebieskiego.
  Dzięki ZEISS BlueGuard właściwości blokowania światła niebieskiego stanowią teraz nieodłączną częścią składu chemicznego materiału, z którego jest wykonana soczewka. Oprócz filtrowania potencjalnie szkodliwego niebieskiego światła słonecznego filtruje również drażniące światło niebieskie emitowane przez urządzenia cyfrowe.

   

  CLOSE
  CLOSE