Szkła progresywne JZO w atrakcyjnych cenach !!!

Soczewki progresywne

SOCZEWKI PROGRESYWNE JZO

 

Okularowe soczewki progresywne są rozwiązaniem, które po raz pierwszy zostało zaproponowane prezbiopiom ponad 50 lat temu. Od tego czasu przeszły długą drogę zmian, z których każda miała na celu zapewnienie prezbiopom bardziej komfortowego użytkowania.

Na początku okulary z soczewkami progresywnymi wymagały od pacjentów sporego wysiłku adaptacyjnego. Potrzebna była wytrwałość i cierpliwość, aby nauczyć się z nich korzystać. Obecnie, najnowocześniejsze soczewki progresywne, zapewniają niemal natychmiastową adaptację.

Soczewki progresywne, a więc soczewki bazujące na płynnie zmieniającej się mocy optycznej, mogą charakteryzować się różnymi konstrukcjami, a także różnymi technologiami wykorzystywanymi do ich wyprodukowania. Te dwa czynniki warunkują wygodę ich użytkowania, długość czasu potrzebnego na przyzwyczajenie się do nowych okularów, komfort widzenia.

Zaawansowanie konstrukcji i technologii produkcji

Soczewki progresywne

Oprócz tego, że umożliwiają widzenie na wszystkie odległości, okulary progresywne mogą oferować wiele innych korzyści dla Twojego wzroku, np.:

– wykonanie z materiału fotochromowego, reagującego zaciemnieniem na promieniowanie ultrafioletowe, świetnie sprawdzają się podczas użytkowania na zewnątrz,
– wykonanie z tzw. materiałów wysokoindeksowych, są cienkie i lekkie nawet jeśli mają dużą moc korekcyjną.

Soczewki progresywne są oferowane z różnymi powłokami antyrefleksyjnymi, których głównym zadaniem jest eliminacja odbić światła od ich powierzchni, a które mogą również zwiększać ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, ułatwiać utrzymanie soczewek w czystości, chronić je przed zarysowaniami, a nawet zaparowywaniem.

CLOSE
CLOSE