Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Soczewki biurowe firmy Shamir – doskonały wybór!

  W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie osobę, której życie nie jest związane z komputerami lub ciągłą pracą z gadżetami. Praca przy komputerze, czytanie książek, pisanie wiadomości na smartfonie, sprawdzanie dokumentów – wszystkie te zadania wymagają wyraźnego widzenia w bliskich i średnich odległościach. Wszystkie te procesy negatywnie wpływają nawet na zdrowe narządy wzroku.

  Wrodzona, nabyta lub związana z wiekiem dalekowzroczność jest doskonale korygowalna, a jednym z najpopularniejszych rozwiązań w ostatnich latach są soczewki progresywne, szczególnie soczewki biurowe.

  Pomimo nazwy, soczewki biurowe nie służą tylko do pracy z papierami lub komputerem. Będą niezawodnym wsparciem wizualnym dla szerokiej gamy zawodów, których praca obejmuje precyzyjne czynności motoryczne – lekarza, krawca, kucharza, muzyka i wielu innych. Ponadto mogą być również używane w domu przy uprawianiu hobby i codziennych czynnościach.

  Okulary biurowe to rodzaj soczewek progresywnych. Zaprojektowane specjalnie do skupiania się na obiektach w strefie bliskiej i pośredniej, są odpowiednie dla osób, które muszą skoncentrować się na obiektach od 30 centymetrów do 3-4 metrów odległości.

  Okulary biurowe różnią się od złożonych okularów progresywnych tym, że mają tylko dwie strefy optyczne – do ustawiania ostrości w pobliżu i na strefie pośredniej. Strefa „daleka” jest całkowicie wyeliminowana. Przejście między strefami jest płynne, co umożliwia szybkie przyzwyczajenie się do okularów i używanie ich bez dyskomfortu.

  Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że stosowanie okularów biurowych spowalnia postęp starczowzroczności (związana z wiekiem zmiana elastyczności soczewek oka), tak że nie trzeba zmieniać okularów co sześć miesięcy. Prawidłowo dopasowane okulary, przy właściwym użyciu mogą nam służyć 2-3 lata. Wynika to z faktu, że soczewka kryształowa jest mniej zmęczona, ponieważ prawidłowa dioptria jest umieszczana przed okiem na każdej określonej odległości. Kolejnym przyjemnym „bonusem” używania okularów biurowych jest możliwość utrzymania prawidłowej postawy podczas pracy, ponieważ nie musisz się już pochylać, podnosić ani opuszczać głowy, aby spojrzeć na obiekt przed oczami.

  Nasz optometrysta pomoże Ci dobrać odpowiednie soczewki okularowe w oparciu o wyniki badania wzroku.

   

  CLOSE
  CLOSE