Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Płyny przeciw parowaniu okularów

  Zaparowane okulary w maseczce ochronnej to obecnie problem bardzo wielu osób, zarówno tych które muszą nosić je cały czas, a także noszących je okazjonalnie . Co zrobić, żeby okulary nie zachodziły mgłą przy każdym oddechu w maseczce?

   

  Okulary w maseczce parują, ponieważ wydychamy ciepłe powietrze, które osiada na soczewkach okularowych o niższej temperaturze i skrapla się. To właśnie przez nasz ciepły oddech okulary pokrywa mgła, co mocno utrudnia dobre widzenie. Dotyczy to również okularów ochronnych oraz okularów przeciwsłonecznych, które z racji większej ilości słonecznych dni, będziemy nosić coraz częściej.

   

  Najlepszym sposobem, który skutecznie ogranicza parowanie soczewek okularowych jest stosowanie płynów z dodatkiem substancji hydrofobowych, czyli odpychających wodę. Sprawdzą się one we wszystkich typach okularów i blokując lub ograniczając ich parowanie. Ważne jest również, by soczewki okularowe posiadały powłokę antyrefleksyjną z dobrą warstwą hydrofobową – takie soczewki będą parować w mniejszym stopniu i co ważne, szybciej odparowywać.

   

  W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę środków przeciw parowaniu okularów.

   

   

  Płyny przeciw parowaniu okularów

  Płyny przeciw parowaniu okularów 1 Super ottik Zeiss spray Izofog izofog spray Hayne hayne mist

  CLOSE
  CLOSE