Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  Nowa marka w naszym Salonie – Pierre Cardin

  Pierre Cardin stworzył markę, która w krótkim czasie stała się rozpoznawalna na całym świecie. Jej historia związana jest z niemal całym życiem twórcy, który praktykował w czołowych, paryskich domach mody. Wraz z Yves`em Saint-Laurentem uznany został swego czasu za jednego z lepszych uczniów Cristiana Diora i Elsy Schiaparelii.

  W historię modowych trendów Pierre Cardin wpisał się jako kreator prostych, geometrycznych kształtów. To właśnie one stały się bazą dla unikalnego i rozpoznawalnego stylu, co docenili miedzy innymi Indira Gandhi i zespół The Beatles. W gronie swoich klientów Pierre Cardin miał też pierwszego człowieka, który stanął na Księżycu – Luisa Armstronga. Wprowadził również do kanonu mody spódnicę bombkę oraz styl unisex.

  Przez wielu krytykowany był za rozmienianie się na drobne i przez to, że jego produkty skierowane były do klientów z mniejszym portfelem. Sam uważał, że to właśnie dzięki tej praktyce co jakiś czas nadal może oferować światu mody nowe propozycje. O pracy dla bogatych mówił, że jest nudna.

   

  CLOSE
  CLOSE