Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

  BEZPŁATNE BADANIA Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA WZROKU

  Myśląc o zdrowiu naszego organizmu, w pierwszej kolejności raczej rzadko myślimy o oczach. A szkoda, bo dobry wzrok warunkuje nasze dobre samopoczucie i przebieg zawodowej kariery. W tym roku Światowy Dzień Wzroku obchodzimy 8 października, dlatego warto bliżej przyjrzeć się swoim oczom.

  Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych na całkowicie bezpłatne badania wzroku, które przez cały dzień w naszym Salonie, od godziny 10.00 do 17.00, będzie przeprowadzał wykwalifikowany optometrysta.

  Kim jest optometrysta?

  Kiedy czujesz, że gorzej widzisz lub gdy Twoje okulary są za słabe, często masz bóle głowy, masz problem z wyostrzeniem obrazu za oknem po wielogodzinnej pracy przed komputerem są to często sygnały, że potrzebujesz nowej korekcji wzroku.

  Po nową korekcję najlepiej udać się do wykwalifikowanego OPTOMETRYSTY. Zadaniem optometrysty jest prawidłowy pomiar refrakcji czyli pomiar wady oka i dobór odpowiednich mocy soczewek okularowych i kontaktowych oraz rozwiązywanie problemów widzenia obuocznego (m.in. nieprawidłowości z akomodacją, konwergencją, ruchami oczu). Optometrysta nie ustala mocy na podstawie komputerowego badania wzroku lecz używa wielu specjalnie przygotowanych w tym celu testów, m.in. testu czerwono – zielonego, cover testu, testu cylindra skrzyżowanego.

  Optometrysta może także zdiagnozować choroby oczu, jednak nie może podejmować ich leczenia. W tej kwestii ustępuje on pola okuliście, który zajmuje się diagnostyką oka, jego schorzeniami, chorobami, zwyrodnieniami oraz podejmuje specjalistyczne leczenie i opiekę nad pacjentem.

  Jeśli będziecie Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w celu umówienia wizyty.

   

  CLOSE
  CLOSE