Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
Slide
Oftal - Koralewscy
Twój
Optyk w Poznaniu
previous arrow
next arrow

    Bezpłatne badanie wzroku – Poznań

    Badaniem wzroku i doborem odpowiednich oprawek i soczewek okularowych w Naszym Salonie zajmują się dyplomowani optometryści i optycy, absolwenci studiów magisterskich i licencjackich na kierunkach Optyka i Optometria na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    Wzrok to nieoceniony skarb, dlatego kiedy tylko pojawią się najdrobniejsze trudności w widzeniu, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą, aby uzyskać odpowiednią pomoc. Nawet jeżeli nie odczuwasz problemów ze wzrokiem, warto regularnie korzystać z pomocy dobrych optyków i optometrystów, którzy przeprowadzą bezpłatne badanie wzroku, a w razie potrzeby pomogą dobrać odpowiednie okulary.

    Badanie wzroku pod okiem optometrysty

    Salon optyczny O.C. Oftal-Koralewscy w Poznaniu to miejsce, w którym możesz wykonać kompleksowe, bezpłatne badanie wzroku i uzyskać wyczerpującą poradę doświadczonych, znakomicie wykwalifikowanych optyków-optometrystów. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem optycznym, który pozwala na rzetelną kontrolę stanu oka i postawienie trafnej diagnozy.

    Badanie wzroku wykonujemy bezpłatnie przy zakupie okularów lub gdy na zakup zdecydują się Państwo w późniejszym terminie. Wynik badania pozostanie do tego czasu w naszym gabinecie.

    Badanie wzroku - jak wygląda?

    Badaniem wzroku zajmuje się optometrysta, który specjalizuje się w korekcji wad takich krótkowzroczność, nadwzroczność, czy astygmatyzm, a także zaburzeń akomodacji i widzenia obuocznego. Wstępne badanie wykonuje on przy pomocy autorefraktometru, następne z użyciem foroptera i rzutnika optotypów. Otrzymane wyniki doprecyzowuje przy użyciu próbnych szkieł korekcyjnych, wmontowanych w oprawę próbną.

    Podczas badania wzroku optometrysta sprawdza, czy jest korekcja na dal i bliż (okulary do czytania/ do komputera), wykluczany jest astygmatyzm (w przypadku jego występowania dobierana jest odpowiednia korekcja). Podstawowe badanie optometryczne jest rozszerzone o testy mające na celu wykrycie zaburzeń widzenia obuocznego, m.in. nieprawidłowości w ruchach oczu, forii (zez ukryty), tropii (zez jawny), problemów ze zbieżnością oczu (wergencje), akomodacją, których wykonanie jest niezbędne, gdy pojawia się dyskomfort widzenia mimo odpowiednio dobranej korekcji.

     

    Zapisz się na bezpłatne badanie wzroku w Poznaniu

    W naszym salonie bezpłatne badanie wzroku wykonywane jest u osób od 16 r.ż., od poniedziałku do soboty, w godzinach otwarcia. Za badanie u optometrysty nie zapłacisz ani złotówki, jeżeli zakupisz u nas okulary (do tego momentu wyniki badania pozostaną u nas). Standardowo przyjmuje się, że badanie trwa od 20 do 30 min, ale w razie potrzeby dokładniejszego zdiagnozowania może trwać dłużej. Po uprzednim badaniu diagnostycznym przeprowadzamy również terapię widzenia obuocznego w zakresie zaburzeń ruchów oczu, akomodacji i konwergencji.

     

    Bezpłatnym badaniem wzroku w Oftal-Koralewscy w Poznaniu zajmują się dyplomowani optometryści.
    Zapisz się na badanie:

     

    W naszym salonie oferujemy również profesjonalne doradztwo w doborze odpowiednich soczewek okularowych i szkieł kontaktowych. Dostarczamy okulary korekcyjne, przeciwsłoneczne, przeciwsłoneczne z korekcją, dziecięce, sportowe i nie tylko. Bierzemy pełną odpowiedzialność za dobraną korekcję (gwarancja adaptacji) oraz wykonane prace. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

    Pomiar rozstawu źrenic PD - Optometrysta radzi

    Poproś o pomoc inną osobę, która zgodnie z poniższym schematem zmierzy odległość pomiędzy środkiem nosa a środkami obu źrenic. Pamiętaj, że inne jest PD do dali i inne do bliży (z reguły o 2-3 mm mniejsze). W przypadku okularów do dali należy patrzeć na twarz osoby dokonującej pomiaru. W przypadku okularów do czytania należy patrzeć na czubek jej nosa.

    1. Stań lub usiądź na wprost osoby, która mierzy PD – tak, aby Wasze oczy były na jednakowej wysokości.
    2. Osoba dokonująca pomiaru musi przyłożyć linijkę tuż pod oczami osoby badanej.
    3. Osoba badająca przysłania swoje lewe oko i prosi osobę mierzoną, aby patrzyła w odsłonięte prawe oko badającego (PD do dali) lub czubek jego nosa (PD do bliży).
    4. Należy odczytać z linijki odległość od środka źrenicy prawego oka do środka nosa.
    5. Analogicznie postępować z okiem lewym.

    CLOSE
    CLOSE