Badanie wzroku

Kiedy ostatnio badałeś swój wzrok?

Badaniem wzroku w Naszym Salonie zajmuje się dyplomowana optometrystka, absolewntka studiów magisterskich na kierunku Optometria na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

mgr Alicja Kapuścinska

magister Optometrii

NO 15218

  • specjalista w korekcji wad wzroku (również dobór okularów z cylindrami w korekcji astygmatyzmu oraz okularów progresywnych w korekcji prezbiopii)
  • członek Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki (PTOO)
  • diagnozuje oraz prowadzi terapie zaburzeń widzenia obuocznego: nieprawidłowości ruchów oczu, akomodacji, konwergencji
  • prowadzi doradztwo w doborze odpowiedniego rodzaju korekcji okularowej względem odpowiadającej korekcji

 

Kim jest OPTOMETRYSTA?

  

Optometrysta, w odróżnieniu od okulisty, nie stawia sobie za cel leczenia chorób oczu (takich jak jaskra, zaćma, AMD, jęczmień, skrzydlik, odwarstwienie siatkówki, zapalenie spojówek czy wiele innych). Zadaniem optometrysty jest poprawa funkcjonowania układu wrokowego poprzez korekcję wad refrakcji (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm), akomodacji (zdolności widzenia na różne odległości) i widzenia obuocznego (współpracy obojga oczu). Zaburzenia te nie są chorobami, ale odchyleniami od stanu fizjologicznego, i jako takie nie wymagają leczenia, tylko korekcji  za pomocą środków optycznych (okulary, soczewki kontaktowe, lupy) lub ćwiczeń wzrokowych (terapii widzenia).

JAK WYGLĄDA BADANIE OPTOMETRYCZNE?

Wstępne badanie wykonuje przy pomocy autorefraktometru, następne z użyciem foroptera i rzutnika optotypów. Otrzymane wyniki doprecyzowuje się próbnymi szkłami korekcyjnymi wmontowanymi w oprawę próbną.

Podczas badania sprawdzana jest korekcja na dal i bliż (okulary do czytania/ do komputera), wykluczany jest astygmatyzm (w przypadku jego wystepowania dobierana jest odpowiednia korekcja). Podstawowe badanie optometryczne jest rozszerzone o testy mające na celu wykrycie zaburzeń widzenia obuocznego, m.in. nieprawidłowości w ruchach oczu, forii (zez ukryty), tropii (zez jawny), problemów ze zbieżnością oczu (wergencje), akomodacją, których wykonanie jest niezbędne gdy pojawia się dyskomfort widzenia mimo odpowiednio dobranej korekcji.

W Naszym Salonie nie tylko dobieramy korekcję okularową. Przeprowadzamy również po uprzednim badaniu diagnostycznym terapie widzenia obuocznego w zakresie zaburzeń ruchów oczu, akomodacji i konwergencji.

Standardowo przyjmuje się, że badanie trwa 20 - 30 min, w razie potrzeby dokładniejszego zdiagnozowania może trwać dłużej.

Badanie wykonujemy u osób od 16 r.ż. od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia Salonu.

W naszym gabinecie bierzemy pełną odpowiedzialność za dobraną korekcję (gwarancja adaptacji) oraz wykonane prace w Naszym Salonie.

Zapisz się na badanie:

  • drogą mailową: poczta@optyk-koralewscy.pl
  • telefonicznie 616497856 kom. 503 095 774
  • osobiście w Naszym Salonie

 

PAMIĘTAJ!

Wzrok to nieoceniony skarb, dlatego kiedy tylko pojawią się najdrobniejsze trudności w widzeniu, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą, aby uzyskać odpowiednią pomoc. Nawet jeżeli nie odczuwasz problemów ze wzrokiem, warto regularnie korzystać z pomocy optyka-optometrysty, który dla pewności przeprowadzi niezbędne badania, a w razie potrzeby pomoże dobrać odpowiednie okulary.

Rzetelne i bezpłatne badania wzroku w Poznaniu

Salon optyczny O.C. Oftal-Koralewscy w Poznaniu to miejsce, w którym możesz wykonać kompleksowe badanie wzroku i uzyskać wyczerpującą poradę doświadczonych, znakomicie wykwalifikowanych optyków-optometrystów. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem optycznym, który pozwala na rzetelną kontrolę stanu oka i postawienie trafnej diagnozy. W naszym salonie oferujemy profesjonalne doradztwo w doborze odpowiednich soczewek okularowych.

Badanie wykonujemy bezpłatnie przy zakupie okularów lub gdy na zakup decydujecie się Państwo w późniejszym terminie, a wynik badania zostaje w naszym gabinecie.

Zapewniamy również szeroką gamę markowych oprawek, dzięki czemu każdy może wybrać stylowe okulary na miarę własnych oczekiwań. Dostarczamy okulary korekcyjne, przeciwsłoneczne, przeciwsłoneczne z korekcją, dziecięce, pływackie i nie tylko. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

POMIAR ROZSTAWU ŹRENIC (PD)

 

Pomiar rozstawu źrenic (PD)

Proszę poprosić o pomoc inną osobę, która zgodnie z poniższym schematem zmierzy odległość pomiędzy środkiem nosa a środkami obu źrenic. Proszę pamiętać, że inne jest PD do dali i inne do bliży (z reguły o 2-3 mm mniejsze). W przypadku okularów do dali należy patrzeć na twarz osoby dokonującej pomiaru. W przypadku okularów do czytania należy patrzeć na czubek jej nosa.

    1. Proszę stanąć lub usiąść na wprost osoby, która mierzy PD - tak aby Wasze oczy były na jednakowej wysokości

    2. Osoba dokonująca pomiaru musi przyłołyć linijkę tuż pod oczami osoby badanej

    3. Osoba badająca przysłania swoje lewe oko i prosi osobę mierzoną aby patrzyła w odsłonięte prawe oko badającego (PD do dali) lub czubek jego nosa (PD do bliży)

    4. Należy odczytać z linijki odległość od środka źrenicy prawego oka do środka nosa

    Analogicznie postępować z okiem lewym