Szkła progresywne JZO w atrakcyjnych cenach !!!

SOCZEWKI PROGRESYWNE JZO

 

Okularowe soczewki progresywne są rozwiązaniem, które po raz pierwszy zostało zaproponowane prezbiopiom ponad 50 lat temu. Od tego czasu przeszły długą drogę zmian, z których każda miała na celu zapewnienie prezbiopom bardziej komfortowego użytkowania.

Na początku okulary z soczewkami progresywnymi wymagały od pacjentów sporego wysiłku adaptacyjnego. Potrzebna była wytrwałość i cierpliwość, aby nauczyć się z nich korzystać. Obecnie, najnowocześniejsze soczewki progresywne, zapewniają niemal natychmiastową adaptację.

Soczewki progresywne, a więc soczewki bazujące na płynnie zmieniającej się mocy optycznej, mogą charakteryzować się różnymi konstrukcjami, a także różnymi technologiami wykorzystywanymi do ich wyprodukowania. Te dwa czynniki warunkują wygodę ich użytkowania, długość czasu potrzebnego na przyzwyczajenie się do nowych okularów, komfort widzenia.

Zaawansowanie konstrukcji i technologii produkcji

Oprócz tego, że umożliwiają widzenie na wszystkie odległości, okulary progresywne mogą oferować wiele innych korzyści dla Twojego wzroku, np.:

– wykonanie z materiału fotochromowego, reagującego zaciemnieniem na promieniowanie ultrafioletowe, świetnie sprawdzają się podczas użytkowania na zewnątrz,
– wykonanie z tzw. materiałów wysokoindeksowych, są cienkie i lekkie nawet jeśli mają dużą moc korekcyjną.

Soczewki progresywne są oferowane z różnymi powłokami antyrefleksyjnymi, których głównym zadaniem jest eliminacja odbić światła od ich powierzchni, a które mogą również zwiększać ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, ułatwiać utrzymanie soczewek w czystości, chronić je przed zarysowaniami, a nawet zaparowywaniem.